حساب کاربری اکانت

خودباوری باعث رشد و پیشرفت می‌شود؟

اگر به خودم باور نداشته باشم، رشد و پیشرفت نمی‌کنم و موفق نمی‌شوم؟

بحث رشد کردن و موفق شدن تقریبا می‌شود گفت که دو تا بحث جدا از هم هستند. یعنی گاهی اوقات هست که برخی ورزشکاران رشد می‌کنند اما موفق نمی‌شوند. نه اینکه کسانی هم هستند که رشدی نمی‌کنند ولی موفق می‌شوند. همه اینها بستگی به طرز و باور درونی‌شون دارد.

برای موفقیت باید رشد کرد / اما کسانی که رشد می‌کنند لزوما موفق نمی‌شوند.

البته که بستگی دارد که رشد را به چه صورت تعریف و معنا کرد.

شما برای رشد و پیشرفت کردن، به تلاش و تمرکز و دیسیپلین بالایی نیاز دارید تا رشد کنید.

اما برای موفقیت و قهرمانی، اگر باور نداشته باشی قطعا موفق و قهرمان نخواهی شد. اینجا دیگه مهم نیست که چقدر رشد کردی.

هر رشد و پیشرفتی باعث موفقیت قهرمانی نمی‌شود، اما برای رسیدن به قهرمانی و موفقیت باید رشد و پیشرفت کرد.

حالا می‌خواهم جواب دقیق‌تری به این سوالات بدهم:


خیلی از ورزشکاران هستند که واقعا رشد و پیشرفت فوق‌العاده‌ای در تکنیک و تاکتیک و آمادگی جسمانی‌شان دارند و رکوردهای بسیار خوبی در تمرین از خودشان بجا می‌گذارند، اما قهرمان نمی‌شوند. 
حتی در برخی موارد هم می‌بینیم که کسانی هستند که از نفرات فیکس تیم ملی و یا از کسانی که قهرمان جهان شدند و مدال‌آور شدند، آماده‌تر هستند و خیلی بیشتر و باکیفیت‌تر تمرین کرده‌اند (از نظر جسمانی و تکنیکی و تاکتیکی).

اما چرا قهرمان نمی‌شوند؟

چون این افراد باور دارند که می‌توانند رشد و پیشرفت کنند و از همه بهتر باشند و برای بهتر شدن واقعا تلاش می‌کنند. اما باور ندارند که می‌توانند قهرمان شوند و باورهای غلط و مخربی در ذهن و زندگی‌شان دارند که همیشه آن را تمرین و تکرار می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که اینها قهرمان شوند.

تا زمانیکه این باورهای مخرب را شناسایی نکنیم و آنها را از بین نبریم نتایج همیشه تکرار خواهند شد. من و شما این را در خودمان و در خیلی از ورزشکارانِ آماده دیده‌ایم، شاید خودِ شما هم یکی از آنها باشید. یعنی روز به روز، هفته به هفته، ماه به ماه و سال به سال آماده‌تر می‌شوید اما نتایج تکرار می‌شوند.

بنابراین من در این سایت بهتون کمک می‌کنم که این موضوع را از ریشه پیدا کنیم و از همون ریشه بزنیم.