حساب کاربری اکانت

3 راه افزایش اعتماد به نفسِ پایدار 💪🚀

سه راه افزایش اعتماد به نفسِ پایدار و واقعی:

.

راههای زیادی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد و نکته مهم اینجاست که هر کسی برای افزایش اعتماد به نفس خودش باید مدلِ خودش را در کاهش یا افزایش اعتماد به نفس بشناسد تا بداند که چه افکاری، چه گفتاری، چه ارتباطاتی، چه کسانی، چه رفتاری، چه تصمیم هایی، چه کارهایی باعث کاهش یا افزایش اعتماد به نفس او می شود و در نهایت کاری را که درست است انتخاب کند. چون ممکن است یک رفتاری از جانب دیگران برای من باعث افزایش اعتماد به نفس شود اما همان رفتار برای شما باعث کاهش اعتماد به نفس شود. مثلا رقابت با یک حریف هم سطح، در یک مسابقه انتخابی، برای ورود به مرحله بعد اردوی تیم ملی، باعث کاهش اعتماد به نفس شما می شود یا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود؟

طرز فکر اول: این مسابقه را باید ببرم تا به مرحله بعد بروم برای همین از تمام توانم استفاده می کنم تا توانایی خودم را به سرمربی و کادر فنی نشان دهم 💪 🥇

طرز فکر دوم: نکنه توی این انتخابی شکست بخورم و زحماتم بر باد بره، اونوقت دیگه تیم ملی از دست میره 😟😟

البته طرز فکرهای زیادی وجود دارد اما مدل اعتماد به نفس متفاوت است و تاثیرگذاری آن طرز فکرها نیز متفاوت است.

اما من اینجا چند تا راهکار خیلی مهم برای شما عرض می کنم تا به پیدا کردن مدلِ درست اعتماد به نفس خودتان آگاه تر شوید:

 1. توجه و تمرکز بر روی نقاط قوت:

  ورزشکار با نقاط قوت خودش می تواند حریفانش را شکست دهد به قهرمانی برسد وگرنه تمرکز بَر نقاط ضعف، ترسیدن از آن که کاری برای ورزشکار انجام نمی دهد. شما با تمرکز بَر نقاط قوت و با بکارگیری درست از آن می توانید نقاط ضعف تان را نیز پوشش دهید. پس نقاط قوت خودتان را شناسایی کنید و آن را تقویت کنید.
 2. پذیرش نقاط ضعف:

  یعنی من نقاط ضعف خودم را می شناسم و آنها را می پذیرم. نقاط ضعفِ من باعث کاهش اعتماد به نفس من نمی شوند بلکه هشداری هستند که هم آنها را قوی کنم و هم اینکه روی نقاط قوتم بیشتر کار کنم و تمرکز تا نقاط ضعفم را پوشش دهند.
  خیلی از ورزشکاران هستند که از داشتن نقطه ضعف می ترسند یا آن را مایه کمبود اعتماد به نفس خود می دانند اما همه ورزشکاران نقاط ضعف و قوتی دارند. ولی اگر نقاط قوت خودت را برجسته کنی نقاط ضعف هم اصلا به چشم نمی آیند. منظور من این نیست که نقاط ضعف را رها کنید تا همیشه بمانند منظور من اینست که آن را بپذیرید و اگر توانستید که آن را برطرف کنید و حتی به نقطه قوت خودتان تبدیل کنید که خیلی عالیه، اما اگر چنین امکانی وجود ندارد روی نقاط قوت خودتان بیشتر کار کنید.
 3. تصویری درست از خودتان در ذهن تان داشته باشید و در جهت آن عمل کنید:

  اگر تصویر یک قهرمان در ذهن دارید پس مثل یک قهرمان هم عمل کنید، اگر تصویر یک ورزشکاری دارید که به شدت و سرسختانه تمرین می کند پس با شدتِ بالا و سرسختانه تمرین کنید. اگر تصویر یک بازنده و ضعیف را در ذهن تان داشته باشید، به احتمال خیلی زیاد بازنده می شوید، حتی اگر با شدتِ بالا تمرین و تلاش کنید اما شما در حالت کلی طبق تصاویر ذهنی تان عمل می کنید و نتیجه می گیرید.

این سه راه می تواند اعتماد به نفس بالایی را در شما به وجود آورد.

برای همین من در دوره شگفت انگیز اعتماد به نفس حدود 50 راه حل  برای ساختن اعتماد به نفس به شما گفتم و توضیحات کاملی هم برای آن ارائه داده ام.

برای ساختنِ اعتماد به نفس یکبار برای همیشه سرمایه گذاری کنید 👇👇👇

دوره رویایی اعتماد به نفس