حساب کاربری اکانت

سبک زندگی ورزشکار حرفه ای 👌💪

سبک زندگی ورزشکاران حرفه ای چگونه باید باشد؟

.

سبک زندگی یا همون لایف استایل هر ورزشکار مختص به خودش است. سبک زندگی یعنی چه چیزی الان برای من درست است؟ چه چیزی من را رشد می دهد؟ چه کاری یا چه سبکی باعث می شود که من به هدفم برسم؟

در یک جمله:

سبک زندگی یعنی چه افکاری، چه کسانی، چه احساساتی و چه چیزهایی را به زندگی فکری و شخصی خودم راه می دهم و 

از چه افکاری، چه کسانی، چه چیزهایی و چه احساساتی می گذرم؟

حالا منظورم از سبک زندگی صرفا تغذیه و خواب و استراحت نیست، بلکه سبک تمرینی، سبک ارتباطی، سبک تفریح و خوش گذرانی نیز شامل می شود. همه اینها "سبک زندگی" شما هستند و شما با اینها زندگی می کنید. پس هر کدام از اینها باید دارای سبک خاصی باشد که به هدف شما کمک کند.

یک مثال: لیونل مسی و رونالدو و خیلی از فوتبالیست ها یا ورزشکاران دیگر همیشه بعد از تمرین، یک تمرین اختصاصی نیز انجام می دهند، یا قبل از تمرین یک شرایط خاصی را فراهم می کنند تا بهترین تمرین شان را انجام دهند و البته خیلی کارها و جزئیات دیگری نیز وجود دارد. و این یعنی سبک تمرینیِ آنها. حالا سبک تمرینیِ شما چیه؟

یک مثال دیگر: مثلا شما تصمیم می گیرید که با کسانی ارتباط داشته باشید که یا ورزشی باشند یا ورزش را دوست داشته باشند یا حتی اگر ورزش را دوست ندارند اما در کنار آنها و همراه شدن با آنها به شما حس و حال خوبی می دهد. این می شود سبک ارتباطی شما. اینها باید به هدف شما کمک کنند.

سبک زندگی اصلا تقلیدی یا کپی برداری نیست بلکه الگو برداری است. ممکن است شما از یک سبک زندگی کپی برداری کنید اما یادتان باشه که آن سبک زندگی باید به هدف شما کمک کند. مثلا اگر شما ببینید که فلان ورزشکار شب ها زود می خوابد، این نوع تغذیه را دارد، این تمرینات را انجام می دهد شما هم از او یاد بگیرید و اتفاقا کپی کنید اما شرایط را نیز بسنجید. سبک زندگی هر کسی مختص به خودش است.

سوال: اگر شبها زودتر بخوابی، فردا زودتر بیدار می شوی و سر حال تری؟

اگر جوابت "بله" هست، پس حتما باید همین کار را انجام بدهی.

اگر اصول تغذیه را تا جایی که شرایط داری را رعایت کنی، در تمرین احساس بهتری خواهی داشت؟

اگر جوابت "بله" هست پس حتما باید همین کار را انجام بدهی.

پس سبک زندگی تقلیدی نیست بلکه الگو برداری است. ولی قطعا بهترین الگوها برای داشتن یک سبک زندگی سالم و حرفه ای، همین قهرمانان و اسطوره ها هستند. آنها کارهایی را انجام داده اند و کارهایی را حذف کرده اند یا فدا کرده اند که به هدف شان کمک کرده است.

نکته مهم: بعضی از قهرمانان و ملی پوشان هم هستند که اصلا سبک زندگی درستی ندارند که اگر سبک زندگی بهتری را برای خودشان انتخاب می کردند قطعا نتیجه خیلی بهتری را به دست می آوردند.

نکته آخر: شما می توانید از ترکیب چندین سبک زندگی و تجربیات خودتان در زندگی خودتان، یک سبک زندگی حرفه ای برای خودتان بسازید.

این مقاله تمام سبک زندگی را برای شما توضیح می دهد 👇👇👇

Lifestyle of professional athletes